Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269072
تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399 0:58
تعداد بازدید : 29

آغاز توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده میان نیازمندان

رئیس بنیاد مستضعفان : بنیاد مستضعفان همانطور که از نامش پیداست، برای مردم است و تلاش داریم تا به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از اجرای طرح توزیع یک میلیون بسته افطاری ساده که با همت بنیاد مستضعفان در حال اجراست افزود : بنیاد مستضعفان در هماهنگی با ستاد ملی کمک مومنانه، یک میلیون بسته افطاری را برای توزیع در میان مناطق حاشیه ای تهران، البرز و مناطق محروم آماده کرده است و از امروز توزیع این بسته های افطاری آغاز می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تجلیل سال گذشته رهبر انقلاب از طرح افطاری ساده گفت: یک میلیون بسته افطاری تهیه شده ، با کمک کمیته امداد، بهزیستی، خیرین، گروه های مردمی و جهادی توزیع می شود و این یک میلیون بسته تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.
وی با بیان اینکه توزیع این بسته های افطاری در روزهای منتسب به امیرالمومنین (ع) و ابوالایتام انجام می شود افزود: امروز که روز شهادت امیرالمومنین(ع) است اولین محموله این طرح شامل ۲۰۰ هزار بسته افطاری توزیع می شود و از فردا نیز روزانه صد هزار بسته در مناطق حاشیه تهران و البرز و مناطق محروم کشور توزیع خواهد شد.
فتاح با اشاره به هزینه تهیه هر بسته افطاری گفت: این بسته ها از محصولات کارخانجات لبنی و آشامیدنی متعلق به بنیاد مستضعفان تهیه شده و قیمت تهیه هر بسته در بازار آزاد بیش از این میزان است.
رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به مشارکت این بنیاد در طرح مواسات و همدلی مومنانه گفت: اوایل ماه مبارک رمضان اعلام کردیم که بنیاد مستضعفان با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان، تهیه و توزیع ۵۰۰ هزار بسته غذایی را عهده دار می شود و خوشبختانه امروز می توانیم اعلام کنیم که آخرین بسته های این طرح در سراسر کشور در حال توزیع است.
وی با اشاره به اذن رهبر انقلاب برای کمک حداکثری بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب دیده از کرونا گفت: ما برای کمک های خود هیچ حدی قائل نیستیم و به هر میزان که بتوانیم، به مستضعفان و اقشار آسیب پذیر خدمت خواهیم کرد و البته این کمک ها محدود به ماه مبارک رمضان و دوران کرونا نیست، بلکه ما در پساکرونا نیز کنار دولت و در خدمت مردم خواهیم بود.
فتاح در ادامه با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تا امروز، ارزش کمک های نقدی و غیرنقدی بلاعوض بنیاد مستضعفان به ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده و ۳۲۵ میلیارد تومان نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای اقشار آسیب دیده اختصاص یافته است خاطرنشان کرد: ما در روزهای گذشته نیز با تخصیص بیش از ۸۳ میلیارد تومان، برای ۱۶۶ هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، برای هریک ۵۰۰ هزار تومان درنظر گرفتیم.
رئیس بنیاد مستضعفان در پایان تاکید کرد: بنیاد مستضعفان همانطور که از نامش پیداست، برای مردم است و تلاش داریم تا به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.

مواسات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :