Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269163
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1399 1:1
تعداد بازدید : 120

نمکی: از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده ایم

وزیر بهداشت گفت: از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده و به سمت مهار آن در کشور حرکت می کنیم.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه عصر امروز هیات دولت که به ریاست آقای روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر بهداشت با اعلام اینکه در حال حاضر از مرحله مدیریت و کنترل بیماری کرونا عبور کرده و به سمت مهار کرونا در بیشتر مناطق کشور حرکت کرده ایم افزود: درعین حال در برخی مناطق کشور به علت توجه نکردن به دستورالعمل های بهداشتی، وضع مناسبی وجود ندارد.

در این جلسه همچنین وزیر آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس و حضور همه مدیران مدارس در محل کار و نیز شکوفایی جریان فراگیر آموزش مجازی در مدارس سراسر کشور خبر داد و گفت: این جریان موجب افزایش سهم دانش آموزان و سهم خانواده ها در فرآیند آموزش شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم از نقش مثبت و سازنده الکترونیکی شدن دولت و بخش خصوصی در ایام درگیری کشور با بیماری کرونا گزارش داد.

در ادامه جلسه، رئیس جمهور با قدردانی از بخش پزشکی، توسعه و تعمیق دولت الکترونیک را از سیاست های اساسی این دولت عنوان کرد و گفت: خوشبختانه اکنون یکی از ثمرات آن را در آموزش فراگیر مجازی در آموزش و پرورش و دانشگاه های کشور مشاهده می کنیم.

آقای روحانی ادامه داد: اگر این امکان در کشور نبود، آموزش باید بطور مطلق تعطیل می شد، در حالی که اکنون مدارس و دانشگاه ها گرچه تعطیل هستند، اما آموزش تعطیل نشده و فقط تغییر شکل داده است.

رئیس جمهور در پایان، از همه دستگاه ها خواست تا طرح های الکترونیکی حوزه خود را هرچه سریع تر به پایان برسانند.

موافقت دولت با تعویق دوساله برگزاری گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی:

هیئت وزیران هم چنین، نظر به مشکلات جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا و توصیه سازمان جهانی بهداشت (WHO) مبنی بر برگزار نکردن گردهمایی ها و احتمال کاهش حضور شرکت کنندگان در همایش های بین المللی، با تعویق زمان اجرای برگزاری گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.

گفتنی است، گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی قرار بود با مشارکت متخصصان و دست اندرکاران بیش از ۳۰ کشور جهان در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ آذر امسال به میزبانی تهران از سوی وزارت راه و شهرسازی برگزار شود.

صدور مجوز امضای موقت موافقت نامه تجارت ترجیحی بین دولت های ایران و جمهوری آذربایجان:

در ادامه این جلسه نیز هیئت وزیران در راستای فراهم کردن زیرساخت توسعه همکاری های تجاری با سایر کشورها، با مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقت نامه تجارت ترجیحی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به مسئولیت وزارت صنعت، معدن و تجارت موافقت کرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :