Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269290
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1399 23:34
تعداد بازدید : 117

روز قدس میراث مبارک امام خمینی (ره) بود

دبیرکل حزب الله لبنان اقدام امام خمینی (ره) در نام گذاری روز قدس را اقدامی مبارک و میراث ایشان برای جهان اسلام دانست و گفت که ایران همواره به تعهدات خود در برابر فلسطین پایبند بوده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دبیرکل حزب الله لبنان اقدام امام خمینی (ره) در نام گذاری آخرین جمعه رمضان به روز جهانی قدس را اقدامی مبارک و میراث ایشان برای جهان اسلام دانست.

او گفت که امام خمینی با اعلام روز جهانی قدس در ایران نشان داد که این کشور به مسئله فلسطین و جهاد برای آزادسازی آن و عدم فراموشی آن همواره پایبند بوده است.

سید حسن نصرالله اقدام برخی از کشورها در تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی صورت واقعی امت اسلام نبوده است؛ بلکه ان کشورها و افراد پیشتر موضع ضعیفی در این بار داشته و امروز چهره واقعی خود در برابر فلسطین را نشان می دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت که صحنه واقعی در فلسطین اشغالی را مقامات صهیونیست نشان می دهند که با شکست متحدان خودشان در چند جبهه منطقه ناامید شده اند.

او با بیان اینکه همه فتنه ها و توطئه ها برای پاره پاره کردن ما مسلمانان به شکست منتهی شده است اظهار داشت که  ارتباط و تماس بین مسلمانان تأکیدی است بر این که تلاش ها برای به انزوا کشاندن فلسطین و مسئله آن نیز شکست خورده است.

سید حسن نصرالله گفت که حزب الله قاطعانه به آرمان فلسطین ملزم بوده و همواره در کنار مردم فلسطین و گروه های مقاومت در این مسیر (آزادسازی فلسطین) حرکت خواهد کرد.

سید حسن نصر الله شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه را شهید واقعی قدس خواند و گفت که روز جهانی قدس امسال یکی از حامیان و جهادگران خود را از دست داده است. 

او گفت: «امسال حاج قاسم سلیمانی، شهید قدس که یکی از ارکان مقاومت در منطقه بود، در بین ما نیست. او شهید بزرگ قدس است و ما راه او را ادامه خواهیم داد و به او قول می دهیم که آرزوهایش را محقق کنیم و در این مسیر گام خواهیم برداشت و همانند گذشته در جبهه ها حضور خواهیم داشت».

سید حسن نصرالله ادامه داد: «ما همه تلاش خود را می کنیم، موانع را برمیداریم، با هم متحد می شویم، ابراز همبستگی می کنیم و شرایط را فراهم می کنیم. ما امروز همه زمینه ها را برای تحقق آن روز فراهم می کنیم؛ روزی که خواهد آمد و ما در آن روز خدا بخواهد، باهم در قدس و در مسجد الاقصی نماز خواهیم خواند».

دبیر کل حزب الله لبنان شهید حاج قاسم سلیمانی را بزرگترین تمهید کننده میدانی برای پیروزی های بزرگ مقاومت دانست و گفت که این پیروزی ها منجر به آزادسازی قدس خواهد شد.

او گفت: «این شهید شب و روز و در طول عمر شریف و پربرکت خود تلاش می کرد تا مقاومت در همه کشورهای منطقه مقتدر، آماده و قوی باشد و بتواند از پس چنین روزی برآید؛ روزی که ماه همه به آن چشم دوخته ایم».

سید حسن نصر الله با بیان اینکه ما امروز به قدس و آزادسازی آن نزدیکتر هستیم، تأکید کرد که حزب الله قاطعانه به مسئله فلسطین پایبند خواهد بود.


سید حسن نصرالله


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :