Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269457
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1399 23:26
تعداد بازدید : 58

راه اندازی نخستین مرکز جامع درمان سرطان کشور

نخستین مرکز جامع درمان سرطان برای بیماران مبتلا به سرطان های سینه، دستگاه گوارش، خون، معده و ... با همه امکانات تشخیص، درمان و مشاوره های مختلف در کشور راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای دکتر حسین یحیی زاده سرطان شناس (آنکولوژیست) و عضو انجمن مبارزه با سرطان ایران امروز در نشست خبری در محل مرکز جامع درمان سرطان (برج نگین آزادی) گفت: این مرکز در ۱۷ طبقه با ارائه خدمات تشخیصی، رادیوتراپی، شیمی درمانی، مشاوره ای گفتاری، تغذیه ای و ... برای نخستین بار برای بیماران مبتلا به انواع سرطان ایجاد شده است.
وی افزود: این مرکز، مرکز جامع سلامت است که همه امکاناتی درمانی و تشخیصی در آنجا انجام می شود و از اتلاف وقت بیماران جلوگیری می کند و زمینه های پیگیری و معاینات دوره ای نیز در این مرکز انجام می شود.
آقای دکتر یحیی زاده گفت: آزمایشگاه، پاتولوژی، تصویر برداری، کلینیک های گوارش، پیشگیری از سرطان، تشخیص زودهنگام سرطان، روانشناسی و مشاوره، حمایتی و تسکینی، داروخانه و ... در این مرکز دایر است و به بیماران و افراد عادی خدمات ارائه می دهد.
وی افزود: بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان مجبور بودند برای انجام اقدامات درمانی خود به مراکز مختلفی مراجعه کنند، در حالی که این مرکز از اتلاف وقت و هزینه آن ها جلوگیری و همه خدمات را به آن ها ارائه می کند و حتی دیگر به ادامه درمان در خارج از کشور نیست.
این سرطان شناس (آنکلولوژیست) با بیان اینکه درمان سرطان ها شامل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی است، گفت: رادیوتراپی ۲۵ تا ۳۰ درصد، شیمی درمانی ۱۰ تا ۱۵ درصد و جراحی ۶۰ تا ۶۵ درصد در درمان سرطان ها مؤثر است.

*سرطان دستگاه گوارش، سینه، سر و گردن، حفره دهان و مری رو به افزایش است
آقای دکتر یحیی زاده افزود: سرطان های دستگاه گوارش و سینه در کشور به دلیل تغییر شیوه زندگی مردم و نحوه ناصحیح عادات غذایی، کم تحرکی و افزایش جمعیت رو به افزایش بوده و زنگ خطری برای افراد است.
وی خاطرنشان کرد: به دلیل مصرف بالای سیگار و الکل در کشور، سرطان های سر و گردن و حفره دهان و مری نیز رو به افزایش است که باید به مردم اطلاع رسانی وسیعی برای پیشگیری از مصرف این مواد انجام شود.

*ایران در درمان سرطان بسیار جلوتر از سایر کشور ها است
آقای دکتر محسن بخشنده عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این نشست گفت: مرکز جامع درمان سرطان بسیار پیشرفته و مجهز بوده و بیماران برای درمان در این مرکز دیگر نیازی به خارج از کشور ندارند و آن ها با روش های جدید در این مرکز ۱۰ تا ۱۵ جلسه مراجعه تحت درمان قرار می گیرند.
وی افزود: بزودی برنامه غربالگری سرطان در این مرکز آغاز می شود که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.
آقای دکتر بخشنده با بیان اینکه ایران در درمان سرطان بسیار جلوتر از کشور های مختلف است، تصریح کرد: ما دیگر در درمان سرطان ها عقب افتاده نیستیم و با فناوری و روش های جدید در این مرکز می توانیم سرطان را درمان کنیم.
خانم نونا توکلی مدیر اجرایی مرکز جامع سرطان نیز در این نشست به قابلیت بالای این مرکز اشاره کرد و گفت: در این مرکز درمان سرطان بدون آسیب به سایر بافت های بدن انجام می شود و در واقع زنجیره کامل از تشخیص، درمان و بازگشت به زندگی در آن انجام می شود.
وی افزود: علاوه بر درمان سرطان در این مرکز، رژیم های غذایی، کنترل درد، ارائه خدمات مشاوره به بیماران و ... نیز مراجعه کنندگان انجام می شود.


دکتر حسین یحیی زاده سرطان شناس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :