Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269829
تاریخ انتشار : 4 تیر 1399 22:58
تعداد بازدید : 23

بهره برداری از نخستین دستگاه پلاسمافرز در بیمارستان امام اهواز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: یک دستگاه پلاسمافرز برای اولین بار در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) اهواز خریداری، نصب و بهره برداری شد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر فرهاد ابول نژادیان بیان کرد: این دستگاه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ششصد میلیون ریال در راستای خودکفایی خدمات درمانی راه اندازی شده است.

وی افزود: وجود این دستگاه برای تصفیه پلاسمای خون از مواد مضر جهت برخی از بیماران حیاتی است و در هماتولوژی، نورولوژی، نفرولوژی و روماتولوژی کاربرد دارد.

ابول نژادیان گفت: توسعه همه جانبه در همه بخش های بهداشتی و درمانی استان با وجود مبارزه با ویروس کرونا با تمام قدرت ادامه دارد و خداوند را شاکریم که در این برهه زمانی به این مهم جامه عمل پوشانده شد و نیاز بیماران به این دستگاه مرتفع شد.

این بیمارستان در حال حاضر داراری بخش های فعال گوش، حلق و بینی، پوست، جراحی فک و صورت، نازایی، زنان، ارتوپدی، ارولوژی، نفرولوژی، غدد، ریه، جراحی عمومی، جراحی اطفال، توانبخشی، طب فیزیکی، آندوسکوپی، آنژیوگرافی، ICU ، CCU ، NICU ، اتاق عمل های جنرال، اتاق عمل قلب، اتاق عمل چشم و اتاق عمل آنژیوگرافی و اورژانس این بیمارستان به عنوان یکی از فعال ترین اورژانس های جنوب غرب کشور دارای واحد بیماران سرپایی، جراحی، قلب، زنان، ارتوپدی، گوش، حلق و بینی، تزریقات، نوار قلب، اتاق عمل حوادث و دیگر واحدهای اورژانس است.

 این مرکز نیز بیش از ۵۰ درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی دارد.


دستگاه پلاسمافرز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :