Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269839
تاریخ انتشار : 5 تیر 1399 22:51
تعداد بازدید : 324

افتتاح پتروشیمی میاندوآب با دستور رئیس جمهور

امروز پتروشیمی میاندوآب با تولید سالانه ۱۴۰هزار تن پلی اتیلن سنگین از طریق ویدئوکنفرانس توسط روحانی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، امروز پتروشیمی میاندوآب با حضور استاندار آذربایجان غربی و توسط رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شد و این واحد در سال 140هزار تن پلی اتیلن سنگین تولید می کند.

بهره برداری از مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حجم سرمایه گذاری 40 میلیون یورو و 8هزار میلیارد ریال با هدف ایجاد زیرساخت های توسعه ای در نقاط کمترتوسعه یافته تحول بزرگی را در جهت رفع محرومیت ها و اشتغال زایی به وجود می آورد.

با افتتاح این مجتمع برای 460 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.عملیات مهندسی و اجرایی طرح پتروشیمی میاندوآب از سال 1395 آغاز شده بود.

مجتمع پتروشیمی مهاباد سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و 30 هزار تن «بوتن یک» را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.

محمدمهدی شهریاری امروز پس از حضور در میاندوآب و افتتاح پتروشیمی این شهر از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور، از مجتمع پتروشیمی مهاباد بازدید کرد.

مجتمع پتروشیمی مهاباد سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و 30 هزار تن «بوتن یک» را تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند.

این طرح که فعالیت های مقدماتی و مطالعاتی آن از سال 1383 و عملیات اجرایی آن از سال 1388 در زمینی به مساحت 185 هکتار و در کیلومتر 15 جاده مهاباد ـ ارومیه آغاز شد، در بهمن 1394 به بهره برداری رسید.

مجتمع پتروشیمی مهاباد در قالب طرح ساخت خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور به طول یک هزار و 600 کیلومتر ساخته شد و سالانه حدود 324 هزار تن اتیلن به عنوان مواد اولیه از عسلویه به این مجتمع تزریق می شود.


پتروشیمی میاندوآب

6 واحد پتروشیمی در مسیر این خط انتقال و در مناطقی چون خرم آباد، کرمانشاه، مهاباد، میاندوآب و سنندج ساخته شده و اتیلن مورد نیاز همه این واحدها از طریق این خط لوله تامین می شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :