Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269841
تاریخ انتشار : 5 تیر 1399 23:40
تعداد بازدید : 210

شینهوا: ساخت جنگنده بومی بیانگر قدرت دفاعی ایران است

خبرگزاری رسمی چین در گزارشی با اشاره به تحویل سه فروند جنگنده بومی مدل کوثر به نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران نوشت: ساخت و تولید جنگنده های بومی از دستاوردهای بسیار بزرگ و پیشرفت های با ارزش ایران محسوب می شود و بیانگر قدرت دفاعی تهران است.

به گزارش ایرنا، شینهوا روز پنجشنبه در این گزارش آورده است: از دیدگاه مقام های ایران پیشرفت در زمینه ساخت جنگنده می تواند پیامی محکم برای دشمنان تهران باشد که تصور می کنند تحریم باعث توقف کشور می شود.

گزارش با اشاره به اینکه ایران حتی در دوران تحریم قوی تر از قبل شده است، می افزاید: وزارت دفاع ایران این دستاورد را بسیار مهم توصیف کرده و ساخت جنگنده های کوثر و تحویل آن به ارتش را گامی بسیار مهم و دارای پیامی برای دشمنان بخصوص آمریکا دانسته است که تلاش دارند با تحریم، راه ایران را سد کنند.

شینهوا نوشت که وزارت دفاع ایران این دستاوردها را مورد اهتمام قرار داده و در کنار این جنگنده از ساخت تجهیزات دیگر برای نیروی هوایی در آینده خبر داده است.

گزارش خبرگزاری چین حاکی است که ایران خط تولید انبوه این جنگنده نسل چهارم را که برای حمایت لجستیک از عملیات زمینی طراحی و تولید شده است در سال ۲۰۱۸ میلادی راه اندازی کرده است.

گزاش حاکی است این جنگنده ها قابلیت تجهیز با سلاح ها و دیگر تجهیزات نظامی را دارند.


جنگنده کوثر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :