Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269923
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 23:3
تعداد بازدید : 123

ایران در جمع پنج کشور برتر تولید جام و بلور

کشورمان با تولید سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن شیشه، جام وبلور، یکی از پنج کشور برتر دنیا در این صنعت است.
مدیرعامل گروه صنعتی کاوه گفت: در کشور سالانه یک میلیون و۴۰۰ هزار تن شیشه جام و۴۰۰ هزار تن بلور تولید می شود که وجود معادن غنی مواد اولیه وبومی سازی صنعت بلور و شیشه باعث شده ایران یکی از پنج کشور برتر دنیا باشد.

عسگریان افزود: ۶۵درصد شیشه جام و۷۵ درصد بلور کشور در کارخانجات گروه صنعتی کاوه تولید می شود که پارسال ، ۴۰ درصد این تولیدات به ارزش ۶۰ میلیون دلار به ۴۰ کشور در پنج قاره دنیا صادر شده است.

وی اضافه کرد:  فعالیت ده ها واحد صنعتی ومعدنی گروه صنعتی کاوه در هفت استان کشور ، ۱۱ هزار شغل مستقیم ایجاد کرده که بیشترین میزان تولید اشتغال این گروه صنعتی در کارخانجات مستقر در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه مستقر شده است.

 مدیرعامل گروه صنعتی کاوه گفت: فعالیت صنعتی ۴۰ ساله این گروه صنعتی باعث شده تا ایران از وارد کننده شیشه های ساختمانی فلوت در دهه ۶۰ و۷۰ به صادر کننده عمده این محصول حتی به اروپا تبدیل شود .

عسگریان اضافه کرد: ایران در تولید تمام مواد معدنی وشیمیایی مورد نیاز صنعت شیشه ساختمانی وبلور به خودکفایی رسیده وکارخانجات وخطوط تولید به صورت تمام ایرانی وساخت داخل طراحی احداث وراه اندازی می شود.

به گفته وی، سه طرح توسعه در این گروه صنعتی به دست متخصصان جوان کشور در حال احداث است ، که با بهره برداری از این طرح ها تا پایان سال هزار فرصت شغلی جدید بوجود خواهد آمد.


جام و بلور


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :