Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269924
تاریخ انتشار : 8 تیر 1399 23:6
تعداد بازدید : 117

افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور

بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور امروز به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات در تبریز افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، «مرکز داده شهید قاضی طباطبایی» با اهدافی نظیر توسعه شبکه موبایل در غرب و شمال غرب کشور، تأمین بستر و زیرساخت مورد نیاز برای مجازی سازی شبکه، افزایش پایداری شبکه، افزایش کیفیت خدمات، افزایش قدرت مانور و کنترل ترافیک، ارائه سرویس های دیجیتال و ارائه سرویس های هاستینگ به مشتری های سازمانی و خصوصی طراحی شده و توسعه یافته است.
این مرکز را یکی از اپراتورهای کشور با تکیه بر دانش فنی بومی و اعتماد بر استعدادهای داخلی کشور و همچنین استفاده از پیمانکاران بومی برای اجرای عملیات عمرانی، این طرح را به سرانجام رسانده است.

 مرکز داده تبریز در مکانی به مساحت سه هزار مترمربع در سه طبقه با ظرفیت ۲۵۰ رک و قابل توسعه تا ۳۵۰ رک و با قابلیت نصب تعداد هزار و ۵۰۰ سرور فیزیکی و ۱۶ هزار سرور مجازی به بهره برداری رسید.
این دیتاسنتر که با تأکید بر استفاده حداکثری از تولیدات تأمین کنندگان داخلی در بخش زیرساخت توسعه یافته است، به گفته محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، افزایش پایداری زیرساخت های مراکز داده و افزایش ظرفیت خدمات ابری را برای ایران عزیز فراهم خواهد آورد و انجام کسب وکار دیجیتال را برای جوانان تسهیل خواهد کرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :