Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270562
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399 23:47
تعداد بازدید : 444

افتتاح بزرگترین مجتمع پرورش دام سبک کشور در فشافویه

آئین بهره برداری از فاز اول بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد ۸۰ هزار رأسی دام سبک کشور و کلنگ زنی پروژه کارخانه لبنی با ظرفیت ۱۲ هزار تن کره و ۴۰ هزار تن شیر خشک در سال، با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در فشافویه تهران برگزار شد.
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مراسم آئین بهره برداری از فاز اول بزرگترین مجتمع صنعتی پرورش و اصلاح نژاد که صبح امروز در حسن آباد فشافویه برگزار شد با عرض تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام ظرف یک سال گذشته ۴۰ هزار طرح را با ظرفیت ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرده که این حجم از فعالیت ها فقط با روحیه جهادی حاصل می شود.

وی اشتغال را مهم ترین اولویت کشور عنوان کرد و افزود: امسال در بنیاد برکت ۶۰ هزار طرح را هدف گذاری کرده ایم که ۸۰ درصد آن در زمینه دامداری است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ادامه داد: شایسته کشورمان نیست که تا ۹۰ درصد در زمینه دانه های روغنی و کره وابسته به واردات باشیم.

مخبر با اشاره به فعالیت ستاد اجرایی در بخش کشاورزی و تأمین امنیت غذایی، خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم، قصد داریم تا در مدت سه سال جلوی یک میلیارد دلار واردات کشاورزی و دامی را بگیریم که هم اکنون ۲۵ درصد جلوتر از برنامه هایمان هستیم.

در بخش دیگری از این مراسم، حشمت الله عسگری معاون استاندار تهران گفت: اینکه ستاد اجرایی فرمان امام در مسئله ای مداخله کرده که دغدغه تمام مردم است، نشان از توجه مدیریتی این مجموعه در عرصه امنیت غذایی دارد.

وی افزود: ورود پر قدرت ستاد به حوزه استراتژیک کشاورزی و تأمین امنیت غذایی و مشارکت با بخش خصوصی برای برطرف کردن کمبودها، منشاء خیر فراوانی برای کشور بوده و باعث جهش تولید و جلوگیری از خروج ارز شده است. 

معاون استاندار تهران تأکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام درک زیادی از سرمایه گذاری دارد و وظیفه خود می دانم از ریاست این مجموعه تشکر کنم.

عسگری یادآور شد: ما معتقدیم اگر قرار باشد تورم مدیریت شود و بیکاری و آسیب های اجتماعی به حداقل برسد، فقط با توسعه ظرفیت های تولیدی ممکن است و اگر کسی در این حوزه کار کرد می تواند بگوید در راستای دغدغه های نظام قدم برداشته است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای استان تهران برای تولیدات محصولات کشاورزی، عنوان کرد: ۱۱ درصد شیر مصرفی کشور در تهران تولید می شود.

در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان پاشاپور، زمانی نیا، محمدمیرزایی و ابراهیم قنقره تجلیل به عمل آمد.


گوسفند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :