Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270563
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1399 23:51
تعداد بازدید : 307

احداث واحد پرورش شترمرغ با مساحت ۳۲ هکتار در سرخه

واحد پرورش شترمرغ سرخه در مساحت ۳۲ هکتار و زیربنای ۲۰ هزار و ۸۱۶ مترمربع مسقف و ۱۸۳ هزار و ۷۶۰ مترمربع غیرمسقف احداث شد.

محمدرضا قدسی، مشاور وزیر جهاد کشاورزی عصر امروز در سفری دوروزه به استان سمنان از برخی پروژه های بخش کشاورزی این استان بازدید کرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی از واحد پرورش شترمرغ توأم پویا پیوندی (مولد و پرواری) در شهرستان سرخه بازدید کرد؛ این واحد تولیدی پس از بهره برداری برای ۱۵ نفر اشتغال ایجاد می کند. 

این واحد پرورش شترمرغ در مساحت ۳۲ هکتار و زیربنای ۲۰ هزار و ۸۱۶ مترمربع مسقف و ۱۸۳ هزار و ۷۶۰ مترمربع غیرمسقف احداث شده است.

تسهیلات بانکی مصوب برای این پروژه ۴۰ میلیارد ریال بوده و درمجموع کل سرمایه گذاری نیز بر مبنای طرح سال ۱۳۹۶ حدود ۸۵ میلیون ریال و سرمایه گذاری انجام شده تاکنون ۵۵ میلیارد ریال است.

تولید گوشت و روغن، چرم و پر شترمرغ محصولات این واحد تولیدی پس از بهره برداری خواهد بود و ظرفیت کل این واحد تولیدی هشت هزار و ۶۰۰ قطعه مولد شامل ۴۰۰ قطعه مولد ماده و ۲۰۰ قطعه مولد نر و هشت هزار قطعه پرواری است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی در ادامه سفر خود به استان سمنان از پروژه های بخش کشاورزی در سمنان و مهدی شهر نیز بازدید می کند و سفر به شهرستان های شاهرود و دامغان و بازدید از پروژه های کشاورزی این شهرستان ها نیز در برنامه قرار دارد.


شترمرغ


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :