Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270611
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1399 22:30
تعداد بازدید : 290

افتتاح بزرگترین واحد تولید ام دی اف مازندران در امیرآباد بهشهر

بزرگترین واحد تولید ام دی اف مازندران در امیرآباد بهشهر، به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهور ایران اسلامی افتتاح شد.
با اجرای طرح تنفس جنگل ها و ممنوع شدن برداشت چوب از جنگل، توسعه زراعت چوب رونق فراوان گرفت و این در حالی است که باید اراضی مناسبی را برای کشت این زراعت در نظر گرفت.

زراعت چوب و توسعه آن این روزها خوراک صنایع تخته فشره و ام دی اف است؛ صنایعی همچون آرین شیمی امیرآباد بهشهر که امروز با حضور وزیر صمت و با حضور رئیس جمهوری  به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح و به بهره برداری رسید.

زراعت چوب این روزها دغدغه مهم سرمایه گذاران صنایع چوبی است و سرمایه گذار واحد تولیدی ام دی اف بندرامیرآباد هم امروز در ویدئو کنفرانسی با حضور رئیس جمهور هم این مطلب را بیان و دغدغه اصلی را تهیه چوب با پوست و واردات عنوان کرد.

سرمایه گذار واحد تولیدی سلولزی شرکت آرین شیمی بندرامیرآباد گفت: از سال 96 با افتتاح ام دی اف گیلان وارد تولید این محصول شده و تاکنون 4 واحد و طرح را افتتاح و یک میلیون متر مکعب به ام دی اف کشور با محصولات صنایع ما به ام دی اف کشور افزوده شده است.

*افتتاح 38 طرح سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم با اشاره به هشتمین هفته افتتاح طرح های بزرگ کشوری با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی گفت: افتتاح 38 طرح با 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هفته های تداوم تولید، ثمره مهم این دولت است.

حسین مدرس خیابانی اظهار کرد: امروز در هشتمین هفته از هفته های تداوم تولید، شاهد بهره برداری از 5 واحد تولیدی در استان مازندران، خوزستان و فارس به صورت همزمان هستیم که 5 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: با بهره برداری از 5 واحد تولیدی در استان مازندران، خوزستان و فارس با  سرمایه گذاری 5 هزار و 600 میلیارد تومانب برای یک هزار و 700 نفر اشتغال ایجاد می شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به وجود شهرک هزارهکتاری در بهشهر یادآور شد: این شهرک ظرفیت بالایی است که می تواند اشتغال مناسبی را در منطقه ایجاد کرده و در مهار بیکاری نقش عمده ای ایفا کند.

مدرس خیابانی افزود: تولید ام دی اف در بندر امیرآباد بهشهر، ظرفیتی مناسب برای افزایش طرفیت تولید این محصول است و تلاش داریم تا با استفاده از این ظرفیت، ظرفیت های خالی را پر کرده و صادرات را تقویت کنیم.

وی همچنین افزایش زنجیره فولاد را از دیگر برنامه های مهم کشور عنوان و تصریح کرد: براساس برنامه ریزی، افزایش طرفیت فولاد کشور باید به 26 میلیون تن در سال برسد که کارهای مهمی در این بخش انجام شده است و اکنون ظرفیت تولید فولاد کشور 16 میلیون تن است.  

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اکنون 4 هزار پروژه بیش از 80 درصد پیشرفت در کشور در حال ساخت است که امیدواریم تا سال 1400 به بهره برداری برسد.

*توسعه زراعت چوب و پایانه های صادراتی از اولویت های مهم در مازندران

استاندار مازندران هم با اشاره به  اینکه توسعه زراعت چوب و پایانه های صادراتی از اولویت های مهم در مازندران است؛ خاطرنشان کرد: در این بخش ها تلاش فراوانی انجام شده است و به موفقیت هایی دست یافته ایم.

احمد حسین زادگان افزود: زراعت چوب با توجه به اجرای طرح تنفس جنگل برای ما مهم به شمار می رود و از تاکیدات مهم است که براساس برنامه ریزی مقرر شد تا ظرفیت زراعت چوب در استان مازندران به 4 هزار و 500 هکتار افزایش یابد.

وی با اعلام اینکه زراعت چوب، نقش مهمی در حفاظت از جنگل دارد، اظهار کرد: توسعه زراعت چوب و اختصاص اراضی شیبدار به این بخش، ضمن حفظ منابع طبیعی موجب اشتغال مناسب می شود.

استاندار مازندران همچنین ایجاد پایانه های صادراتی در مازندران را از دغدغه های مهم دانست و گفت:  پایانه صادرات شیلاتی و محصولات کشاورزی از جمله پایانه های صادراتی مازندران است که پایانه صادراتی شیلات تا دو ماه آینده و پایانه محصولات کشاورزی با 500 میلیارد تومان اعتبار تا هفته دولت افتتاح می شود.

به گزارش فارس، برای ساخت واحد تولیدی سلولزی شرکت آرین شیمی ، این صنعت وابسته به صنایع چوبی و ام دی اف، در مجموع با 400 میلیارد تومان اعتبار و معادل ۳۵ میلیون یورو اعتبارات در قالب ارزی برای خرید ماشین آلات  از سوی دولت افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

واحد تولیدی سلولزی شرکت آرین شیمی در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار و زیر بنای 7هزار متر مربع در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با ایجاد اشتغال برای 300 نفر ساخته شد و سالانه قادر به تولید افزون بر ۳۰۰ هزار متر مکعب تخته فیبری فشرده است.

امروز همزمان با افتتاح 5 طرح بزرگ کشوری در استان مازندران، خوزستان و فارس، بزرگترین واحد تولید ام دی اف مازندران در امیرآباد بهشهر هم به بهره برداری رسید تا جوانان و سرمایه گذاران این مرزو بوم نشان دهند که بدون اتکا به نفت هم می توان در اوج بود و به توسعه رسید.


ام دی اف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :