Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270642
تاریخ انتشار : 11 مرداد 1399 22:52
تعداد بازدید : 49

ضربه سربازان گمنام امام زمان (عج) به گروه تروریستی تندر

وزارت اطلاعات از ضربه اساسی سربازان گمنام امام زمان(عج) به یک گروه تروریستی مستقر در آمریکا خبر داده و اعلام کرده که سرکرده گروهک تروریستی تندر به دام این وزارت خانه افتاده است.
سایت هابیلیان پیش از این درخصوص گروه تندر نوشته بود: گروهک تروریستی تندر در سال 1383 توسط فردی به نام «فتح الله منوچهری» ملقب به «فرود فولادوند» تشکیل شد. این فرد هدف خود را از تشکیل این گروهک براندازی نظام جمهوری اسلامی ظرف مدت یک سال اعلام کرد. شبکۀ تلویزیونی معاند «Your TV» که متعلق به فرود فولادوند است، مسئول تبلیغات و انتشار مواضع این گروهک می باشد.

سرکرده این گروهک تروریستی در سال 1385 ناپدید شد و کسی از سرنوشت وی اطلاع دقیقی ندارد. تنها دختر وی مدعی شده است که پدرش در سرزمین های اشغالی فلسطین (اسرائیل) به سر می برد.

پس از ناپدیدشدن فرود فولادوند فرد دیگری به نام جمشید شارمهد به عنوان مسئول این گروهک معرفی گردید. این گروهک تروریستی به طور مستقیم مسئولیت چندین عملیات تروریستی در ایران را به عهده گرفته است.

نخستین عملیات تروریستی این گروهک در ایران در 24فروردین1387 در شیراز صورت پذیرفت که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن یک بمب 8پوندی میان عزاداران حسینیۀ شهدا متعلق به کانون رهپویان وصال شیراز باعث به شهادت رسیدن 14 تن و مجروحیت 200 تن دیگر شدند.

در اقدامی دیگر تروریست ها که در یکی از هتل های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش سوزی موقعیتشان لو می رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز 30خرداد1388 در حرم حضرت امام خمینی(ره) صورت گرفت، که البته فرد بمب گذار موفق به واردکردن محمولۀ انفجاری به حرم حضرت امام(ره) نشد و بمب را مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن 8 تن از هم وطنان مجروح شدند.

انفجار مقابل منزل امام جمعه نهاوند در 24دی1388 از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است. این گروهک در ترور شهید مسعود علی محمدی از دانشمندان صنعت هسته ای کشور نیز نقش داشت.

گروهک تروریستی تندر طی برنامه ریزی های صورت گرفته توسط سرویس های اطلاعاتی غربی به دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسول گری روسیه در رشت نیز بود اما با هوشیاری نیروهای امنیتی موفقیتی به دست نیاورد. از دیگر طرح های تروریستی ناموفق این گروهک می توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب گذاری در حرم حضرت معصومه(س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح ها نیز عقیم ماند و اجرایی نگردید.


زندان. دستگیری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :