Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 270785
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1399 0:27
تعداد بازدید : 286

اولین مرکز اورژانس ریلی کشور افتتاح شد

با حضور مدیرعامل راه آهن، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و رییس اورژانس، نخستین مرکز اورژانس ریلی کشور افتتاح شد.

به گزارش چهارشنبه شب روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «سعید رسولی» در مراسم بهره برداری از اولین مرکز اورژانس ریلی کشور گفت: در سال جهش تولید و در آستانه عید سعید غدیر خم، امروز با همکاری اورژانس کشور شاهد راه اندازی اولین اورژانس ریلی کشورهستیم.


معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هم اکنون مراکز قم، سمنان و شیراز  برای توسعه اوژانس ریلی اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم با برنامه ریزی و همکاری اورژانس، بتوانیم به سرعت این مراکز را توسعه دهیم.


رسولی با بیان اینکه در حال حاضر با همکاری اورژانس کشور یک دستگاه آمبولانس ریلی به عنوان پایلوت تجهیز شده است، گفت: راه آهن جمهوری اسلامی ایران درصدد است بلافاصله تعداد این مراکز را افزایش دهد تا آمبولانس های ریلی بیشتری در اختیار بهداشت و درمان کشور قرار گیرد.


رئیس هیات مدیره شرکت راه آهن یادآور شد: صنعت ریلی به عنوان حمل و نقل سبز و ایمن شناخته می شود و شبکه ریلی کشور با بیش از ۱۲ هزار کیلومتر در اقصی نقاط کشور، شهرها و روستاهای زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است.


مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران  از خدمات و مجاهدت های همه کادر درمانی کشور به عنوان فرشته های نجات به خصوص در این ایام تقدیر و تشکر کرد و افزود: پیش  از این نیز صنعت حمل و نقل ریلی، در طول دفاع مقدس در حوزه بهداشت و درمان موفق به خدمت رسانی به ملت شریف ایران شده است.


 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تقدیر از راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور گفت: پیش از این اورژانس هوایی و پارسال ۳ آمبولانس دریایی برای کمک رسانی به جزایر در خلیج فارس به بهره برداری رسید.


سعید نمکی تصریح کرد: با همت راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز نیز شاهد به بهره برداری رسیدن اولین مرکز اورژانس ریلی کشور هستیم و  امیدواریم با افزایش آمبولانس های ریلی بتوانیم خدمات اورژانسی خود را از طریق ریلی در سطح کشور توسعه دهیم.

همزمان با راه اندازی اولین مرکز اورژانس ریلی کشور، ۱۱۵ طرح اورژانسی در هفت استان در شهرهای اردبیل، اصفهان، تبریز، زنجان، جیرفت، قزوین، اراک، اهواز، زاهدان، ساوه، همدان، رشت، خرم آباد و بجنورد به بهره برداری رسید.


اورژانس ریلی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :