Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 271517
تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399 21:55
تعداد بازدید : 37

دسترسی 8 میلیون روستایی به آب سالم و پایدار

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: امروز بیش از هشت میلیون نفر از آب پایدار و سالم برخوردار شده اند.
به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، "قاسم تقی زاده خامسی" افزود: وزارت نیرو در بخش آب ساخت تصفیه خانه آب در ۳۰ روز و اتصال هر هفته ۳۰ روستا به شبکه آبرسانی پایدار در کشور را اجرایی سازد.
وی پیشرفت خدمات حوزه آب و برق را نسبت به ابتدای انقلاب اسلامی ۱۰ برابر ذکرکرد و گفت: ابتدای انقلاب ۱۹ سد وجود داشت، امروز این عدد به ۱۹۰ سد در کشور رسیده است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو درباره حل مشکل روستاهای دچار تنش آبی افزود: ۶ هزار روستا با تانکر آبرسانی می شود، اما از نظر توانایی فنی و اجرایی، چنانچه اعتباری در اختیارباشد، می توان ۷۰۰ روستای خوزستان را به شبکه آبرسانی پایدار متصل کرد.
تقی زاده خامسی تغییر مکانیسم آبیاری فضای سبز شهر تهران را پیشنهاد مشترک وزارت نیرو و شهرداری تهران بیان کرد و خاطرنشان ساخت: فضای سبز شهر تهران در یک سال حدود ۱۸۰ میلیون متر مکعب یعنی ظرفیت تمام دریاچه کرج آب مصرف می کند.
وی، تفاهمنامه مزبور را حرکتی مثبت در مسیر توسعه فضای سبز دانست وافزود: قبل از این پیشنهاد شهرداری تهران ۳.۵ درصد از پساب را استفاده داشت، اما بعد از اجرای این تفاهمنامه این رقم به ۶۰ درصد خواهد رسید.

آبرسانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :