Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 271565
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1399 23:14
تعداد بازدید : 47

فاز سوم پروژه آبرسانی به غیزانیه به بهره برداری رسید

عصر امروز با حضور مسؤولین کشوری و استانی و جمعی از اهالی بخش غیزانیه، از فاز سوم پروژه آبرسانی به این بخش بهره برداری شد.
این طرح با کار گذاری ۳۰ کیلومتر خط انتقال لوله پلی اتیلن سایز ۴۰۰ و ۳۱۵ میلی متر برای ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر و با اعتبار پیش بینی شده ۲۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است. اعتبار مورد نیاز این مرحله نیز از محل اعتبارات استانی و کمک های بنیاد مستضعفان تأمین شده است.
با اجرای این پروژه ۲۴ روستای دیگر بخش غیزانیه از نعمت آب بهره مند شدند.
پیش از این نیز سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) این وعده را داده بود که در ۵۰ روز این خط آبرسانی به بهره برداری برسد.
همچنین فاز دوم آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه شهرستان اهواز امروز به صورت رسمی افتتاح شد.
در گام نخست طرح آبرسانی به غیزانیه امکان انتقال حداقل ۱۷ هزار مترمکعب آب به سمت ایستگاه نزهه فراهم شد و از ۳۰ روستای غیزانیه که به آب شرب دسترسی پیدا کرده اند، تعداد ۱۲ روستا به صورت شبانه روز و ۱۸ روستا به صورت ۱۰ ساعت در روز از نعمت آب بهره مند شدند.
همچنین در گام دوم این طرح آب شرب روستاهای رامشیر که پیش از این از چاه های کمتوله آب دریافت می کردند از شرق اهواز جدا شده تا از تأسیسات کمتوله به روستاهای شرق اهواز آبرسانی شود. توسعه ایستگاه تقویت فشار نزهه نیز یکی دیگر از اقداماتی بود که در فاز دوم این طرح اجرایی شد.
بخش غیزانیه در شرق اهواز پیش از این ۹۶ روستا داشت که بعضی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون تعداد آنها به حدود ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت رسیده است.


آبرسانی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :