Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272440
تاریخ انتشار : 14 مهر 1399 22:2
تعداد بازدید : 65

۶۷ هزار واحد روستایی خراسان شمالی بازسازی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: در مجموع ۱۰۰ هزار واحد روستایی در استان داریم که بالغ بر ۶۷ هزار واحد مقام سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد علی محمدی عصر امروز در آئین بهره برداری از منازل روستایی استان اظهار کرد: در مجموع ۱۰۰ هزار واحد روستایی در استان داریم که بالغ بر ۶۷ هزار واحد مقام سازی شده است.

وی افزود: از این تعداد ۸ هزار و ۳۰۰ واحد که پیش از این روستا بودند، به شهر تبدیل شدند لذا مجموع واحدهای مقاوم سازی شده استان به ۵۹ هزار واحد رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی از ساخت ۳ هزار و ۲۹۱ واحد روستایی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: این تعداد بدون احتساب واحدهای ساخته شده به دلیل سیل و زلزله است که اعتباری بالغ بر ۳۴۷ میلیارد تومان در پی داشت.

وی در بارندگی های سال گذشته و آسیب دیدگی منازل روستایی، پرداخت تسهیلات بازسازی برای ۶ هزار و ۴۵۰ واحد مسکونی شهری و روستایی استان مصوب شد که تمامی آنها برای انعقاد با بانک های عامل معرفی شده اند.

محمدی خراسان شمالی ادامه داد: اکنون ۶ هزار و ۴۰۱ واحد مرحله پی کنی را گذرانده اند که ۵ هزار و ۴۲۰ واحد نیز از مرحله دیوار چینی و نازک کاری عبور کرده اند.

وی از اتمام ساخت ۴ هزار و ۹۵۴ واحد مسکونی نیز خبر داد و گفت: تاکنون ۳۳۶ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان در این حوزه تسهیلات ارائه شده است.


مسکن روستایی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :