Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 272501
تاریخ انتشار : 15 مهر 1399 23:31
تعداد بازدید : 130

ایران جزو ۱۰ کشور اول در حوزه رادار است

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر در دنیا ۲۰ کشور ساخت رادار وجود دارد، حتماً ایران اسلامی جزو ۱۰ کشور اول است.
سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه  الحاق سامانه راداری قدیر به سامانه های راداری شبکه پدافند هوایی کشور که در استان یزد انجام شد،کم بودن استهلاک و هزینه ساخت را از جمله ویژگی های ممتاز دو سامانه راداری هوافضای سپاه دانست و گفت:  این رادارها قادرند تا برد 350 کیلومتر پرنده های پنهانکار را شناسایی و با توجه به ارتفاع هدف برای پرنده ها و سایر اهداف تا برد بیش از 1000 کیلومتر را کشف و رهگیری کنند و امروز در استان های یزد و کرمان راه اندازی شدند.

سردار حاجی زاده  هم پوشانی رادارهای نیروی هوافضای سپاه با رادارهای ارتش جمهوری اسلامی ایران را از دستاوردهای بزرگ نظامی کشور دانست و گفت: اگر در دنیا 20 کشور ساخت رادار وجود دارد، حتماً ایران اسلامی جزو 10 کشور اول است.

وی با اشاره به ظرفیت علمی و اجرایی نیروهای نخبه هوافضای سپاه، تصریح کرد: نیروهای نخبه جوان ما قادرند رادارهای مورد نیاز نیروهای عملیاتی را بسازند و در اختیار آنان قرار دهند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان، خاطرنشان کرد: طی سه ماه آینده رادار بعدی در چابهار راه اندازی می شود و با این افتتاح، تعداد رادارهای کشور در این کلاس به  هشت مورد افزایش می یابد.


رادار


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :