Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273802
تاریخ انتشار : 26 آذر 1399 23:23
تعداد بازدید : 163

ایران در تولید لوله های انتقال نفت خودکفا شد

رئیس بنیاد مستضعفان در سفر به استان هرمزگان، از خط انتقال نفت گوره به جاسک به عنوان بزرگترین خط انتقال نفت خاورمیانه بازدید کرد و جزئیاتی از مشارکت بنیاد مستضعفان در احداث این خط انتقال را تشریح کرد.
پرویز فتاح در حاشیه سفر به استان هرمزگان و بازدید از بزرگ ترین خط انتقال نفت خاورمیانه که از گوره در استان بوشهر آغاز و به منطقه جاسک در شرق تنگه ترمز ختم می شود، با اشاره به نقش بنیاد مستضعفان در احداث این خط انتقال نفت اظهار کرد: با بهره برداری از این خط انتقال، کشور به یک پایانه جدید صادرات نفت دست پیدا می کند که قادر است روزانه یک میلیون بشکه نفت سنگین و ترش را به جنوب شرق کشور منتقل کند و بنیاد مستضعفان احداث 164 کیلومتر و تلمبه خانه شماره 5 این خط انتقال 1000کیلومتری را که اهمیت بالایی برای کشور دارد، عهده دار شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: خوشبختانه بنیاد مستضعفان در اجرای این بخش توانسته طبق قرارداد و بر اساس زمان بندی ارائه شده انجام وظیفه کند و هم در بخش لوله گذاری و هم در احداث تلمبه خانه، طبق زمانبندی پیش رود و رکورد جدیدی را در سرعت اجرای پروژه ثبت کند.

وی گفت: در حال حاضر 90٪ تأمین لوله و جوشکاری ها انجام شده و 70% لوله گذاری ها تکمیل شده است و امیدواریم با همین سرعت، ادامه کار نیز انجام شود.

فتاح اضافه کرد: در احداث تلمبه خانه نیز با توجه به اینکه زمانبندی اجرای این بخش، تا خرداد ماه است، ما سعی خواهیم کرد در پیش از اتمام زمانبندی، ساخت تلمبه خانه تکمیل شود که البته زمان تکمیل تلمبه خانه، مانع از انتقال نفت در این خط نخواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به توانمندی های مهندسان ایرانی و استفاده از توان داخلی در اجرای این پروژه گفت: نکته حائز اهمیت در این پروژه آن است که برای نخستین بار از لوله های تولید داخل برای احداث خط انتقال نفت ترش و سنگین استفاده شده و تمام عایق بندی لوله ها نیز با استفاده از توان داخلی انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: این در حالی بود که تا پیش از این 100% لوله های خطوط انتقال نفت، از خارج کشور وارد می شد و حالا این لوله ها در کارخانجات فولاد داخل تولید می شود.

فتاح گفت: این پروژه و رکوردزنی در سرعت انجام آن نشان داد که در همین شرایط تحریم نیز می توان با تکیه بر روحیه اقتصاد مقاومتی، کارها را به خوبی پیش برد و می توان آن را بروز و ظهوری از همت و توان متخصصان ایرانی دانست.

گفتنی است فتاح در این سفر علاوه بر بازدید از احداث تلمبه خانه شماره 5 و کارگاه لوله گذاری خط انتقال نفت گوره به جاسک، با حضور در مزار شهدای گمنام قلعه قاضی، به این شهدا، ادای احترام کرد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :