Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273844
تاریخ انتشار : 11 دی 1399 23:34
تعداد بازدید : 143

رونمایی از خط تولید محصولات الکترونیکی راهبردی

طی مراسمی با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع، خط تولید محصولات الکترونیکی راهبردی در صنایع الکترونیک وزارت دفاع رونمایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید هسته ای و دفاعی و دانشمند برجسته و ممتاز دکتر محسن فخری زاده و همچنین گرامیداشت سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش با اشاره به رونمایی از این خط تولید محصولات الکترونیکی راهبردی در وزارت دفاع گفت: این مجموعه یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین مجموعه تولیدی محصولات الکترونیکی و مخابراتی در کشور است که در فضایی با زیربنای ۲۵۰۰ متر مربع در قالب اتاق تمیز و باحساسیت بالا ایجاد شده و ظرفیت تولید بیش از ۱۰ هزار دستگاه مختلف الکترونیکی را در ماه دارد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به برخی از این دستاورد ملی در حوزه الکترونیک گفت: این مجموعه قادر است کلیه بردهای الکترونیکی را به صورت کاملا اتوماتیک و با کیفیت و سرعت بسیار بالا (۷۰۰ هزار قطعه در ساعت) تولید نماید.

وزیر دفاع با بیان اینکه تمامی محصولات تولیدی این مجموعه دارای فناوری های بومی بوده و به وسیله متخصصان وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است گفت: ایجاد این خط تولید در شرایط سخت تحریمی و پیچیدگی های مختلف تامینِ منابع، ارزش راه اندازی این دستاورد ملی را چند برابر می کند.

وی با بیان اینکه راه اندازی این خط تولید به عنوان یک حرکت فناورانه در شرایط جهانی کنونی و تحریم های ظالمانه نظام استکبار به عنوان یک سمبل قدرت آفرینی و بازدارنده شناخته می شود گفت: این دستاورد عظیم ملی نه تنها نیاز نیروهای مسلح و سایر بخش های کشور را برطرف می نماید بلکه جمهوری اسلامی ایران را درحوزه فناوری اطلاعات وارتباطات به عنوان یک سازنده و صادر کننده برجسته محصولات پیشرفته با تکیه برتوان داخلی به جهانیان معرفی می نماید.
 
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اشتغال حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این مجموعه گفت: خط تولید محصولات الکترونیکی علاوه بر اشتغال زایی از خروج ۱۰میلیون دلار ارز به طور میانگین در سال جلوگیری وصرفه جویی خواهد شد.
 
وزیر دفاع تصریح کرد: باراه اندازی این خط تولید قادرخواهیم بودکلیه نیازهای ارتباطی نیروهای مسلح را تولید و به موقع واگذار نماییم و در نهایت افزایش توان عملیاتی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را ارتقا دهیم.
 
وی با بیان اینکه قابلیت کنترل قطعات الکترونیکی از هرحیث قبل از مونتاژ دراین مجموعه فراهم شده است تصریح کرد: مجموعه صاایران در حال حاضر قادر است انواع محصولات الکترونیکی درحوزه ملی و کشوری را تولید نماید.

خط تولید محصولات الکترونیکی راهبردی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :