Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273862
تاریخ انتشار : 25 دی 1399 22:35
تعداد بازدید : 54

افتتاح پالایشگاههای نفت خام فوق سنگین و تولید قیر

با دستور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی پالایشگاه نفت خام فوق سنگین و پالایشگاه تولید قیر در جزیره قشم به بهره برداری رسید.
صبح پنجشنبه با دستور حسن روحانی به صورت ویدئو کنفرانسی پالایشگاه نفت خام فوق سنگین با سرمایه گذاری ارزی ۱۶۴ میلیون دلار و ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه قیر در روز، در قشم افتتاح شد.

یک هزار و ۱۰۰ نیرو در دوران ساخت این شرکت مشغول به کار بوده اند و پس از افتتاح، ۲۵۰ نفر به صورت ثابت در این شرکت اشتغال خواهند داشت.

تولید محصولات باکیفیت بالا مطابق با استانداردهای یورو ۲۰۰۵، کاهش آلودگی محیط زیست، بهره وری انرژی، کمک به ارتقا صادرات از اهداف اصلی این شرکت است.

فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه بهین پالایش قشم افتتاح شد

فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه تولید قیر با سرمایه گذاری ۷۶ میلیون دلاری در سال جهش تولید به دست رییس دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

با افتتاح فاز نخست تأمین پیش نیازهای پالایشگاه بهین پالایش قشم، ۲۱ مگاوات برق، هشت هزار مترمکعب آب شیرین و ۳۸ هزار تُن بخار در روز تولید می شود.

برق، آب و بخار تولیدشده در این فاز به عنوان پیش نیازهای تولید قیر پالایشگاه بهین پالایش قشم مورداستفاده قرار می گیرد تا این شرکت بتواند به تولید روزانه ۳۵ هزار بشکه قیر دست یافته و بخشی از نیاز کشور به این ماده موردنیاز در پروژه های زیربنایی را مرتفع کند.

این فاز ظرفیت تولید ۷۰ مگاوات برق و تامین آب و بخار مورد نیاز سایر پالایشگاه های جزیره قشم را نیز خواهد داشت که با استفاده از توان نیروهای متخصص ایرانی به بهره برداری رسیده است.

این پروژه در زمان ساخت برای ۱۵۰ تَن شغل ایجاد کرده و در زمان بهره برداری به ۴۵ نیروی کار ثابت نیاز دارد.

گفتنی است، امروز پنج شنبه ۲۵ دی ماه ۹۹، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، ۲۷ پروژه منطقه آزاد قشم در دو بخش دولتی و خصوصی با سرمایه گذاری ارزی ۲۴۰ میلیون دلار و ریالی ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیاردی در پنج صنعت نفت، گاز و انرژی، تولیدی، شیلاتی، عمرانی و گردشگری که برای جامعه محلی، دو هزار و ۲۶۳ فرصت شغلی ایجاد کرده، افتتاح شد.


پالایشگاه تولید قیر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :