Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 274038
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1300 11:1
تعداد بازدید : 151

دنیای اسلام در برابر قضیه ی فلسطین مسئول است

رهبر معظم انقلاب اسلامی: دنیای اسلام یکسره در برابر قضیه ی فلسطین، مسئول و دارای تکلیف دینی است. عقل سیاسی و تجربه های حکمرانی هم این حکم شرعی را تأیید و بر آن تأکید می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ دوازده روزه با رژیم صهیونیستی را تبریک گفتند.

متن پیام رهبر انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرّحمن الرّحیم
سلام بر فلسطین مقتدر و مظلوم؛ سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطین، سلام بر غزه ی قهرمان و مقاوم، سلام بر حماس و جهاد و همه ی گروههای جهادی و سیاسی فلسطین.

خداوند عزیز و قدیر را برای نصرت و عزتی که به مجاهدان فلسطینی عطا کرد سپاس میگویم، و نزول سکینه و طمأنینه بر دلهای مجروح شهید دادگان، و رحمت و بشارت برای شهیدان، و شفای کامل برای آسیب دیدگان را از خداوند منان مسألت میکنم، و پیروزی بر رژیم جنایتکار صهیونیست را تبریک میگویم.

آزمون این چند روز، ملت فلسطین را سرافراز کرد. دشمن وحشی و گرگ صفت به درستی تشخیص داد که در برابر قیام یکپارچه ی فلسطین ناتوان است. آزمون همکاری قدس و کرانه ی باختری با غزه و اراضی ۴۸ و اردوگاه ها، راهکار آینده ی فلسطینیها را نشان داد. در این ۱۲ روز رژیم جابر، جنایات بزرگی عمدتاً در غزه  مرتکب شد و عملاً ثابت کرد که بر اثر ناتوانی در مقابله با قیام یکپارچه ی فلسطین، رفتارهایی آنچنان ننگین و دیوانه وار مرتکب میشود که افکار عمومیِ همه ی عالم را بر ضد خود برمی انگیزد و خود و دولتهای غربی پشتیبان خود بویژه آمریکای جنایتکار را از گذشته باز هم منفورتر میکند. ادامه ی جنایتها و درخواست آتش بس هر دو شکست او بود. او ناچار شد شکست را بپذیرد.

رژیم خبیث از این هم ضعیف تر خواهد شد. آمادگی جوانان فلسطینی، و قدرت نمایی مجموعه های ارزشمند جهادی، و اعداد قوّه به صورت مستمر، فلسطین را روزبروز قدرتمند تر و دشمن غاصب را روزبروز ناتوان تر و زبون تر خواهد کرد.

زمان آغاز و توقف درگیریها بسته به تشخیص بزرگان جهادی و سیاسی فلسطینی است، ولی آماده سازی و حضور قدرتمندانه در صحنه، تعطیل بردار نیست. تجربه ی «شیخ جراح» در ایستادگی در برابر زورگویی رژیم و شهرک نشینانِ مزدور، باید دستورالعمل همیشگی مردم غیور فلسطین باشد. به جوانمردان «شیخ جراح» درود میفرستم.

دنیای اسلام یکسره در برابر قضیه ی فلسطین، مسئول و دارای تکلیف دینی است. عقل سیاسی و تجربه های حکمرانی هم این حکم شرعی را تأیید و بر آن تأکید میکند. دولتهای مسلمان باید در پشتیبانی از ملت فلسطین صادقانه وارد میدان شوند، چه در تقویت نظامی، چه در پشتیبانی مالی که امروز بیش از گذشته مورد نیاز است، و چه در بازسازی زیرساختها و ویرانیها در غزه.

مطالبه و پیگیری ملتها، پشتوانه ی این خواسته ی دینی و سیاسی است. ملتهای مسلمان، باید انجام این وظیفه را از دولتهای خود مطالبه کنند، خود ملتها نیز در حدّ توان موظف به پشتیبانی مالی و سیاسی اند.

وظیفه ی مهم دیگر، پیگیری مجازات حکومت تروریست و سفاک صهیونیست است. همه ی وجدانهای بیدار تصدیق میکنند که جنایت گسترده ی کشتار کودکان و زنان فلسطینی در این ۱۲ روز نباید بی مجازات بماند. همه ی عوامل مؤثر رژیم و شخص جنایتکار نتانیاهو باید تحت پیگردِ دادگاههای بین المللی و مستقل قرار گیرند و مجازات شوند؛ و این به حول و قوه ی الهی تحقق خواهد یافت، والله غالبٌ علی امره.
جمعه ۹ شوال ۱۴۴۲
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
سیّدعلی خامنه ای

موشک باران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :